Jak namíchat substrát

Protože jsem ještě nikde na konkurenčních stránkách neviděl informace týkající se přípravy substrátu, rozhodl jsem se Vám to trochu přiblížit tímto článkem.
Také si jako úplnou novinku můžete zhlédnout mnou natočené informativní video (na youtube.com) nebo textový návod, doplněný o fotografie.

1) Příprava čistého substrátu

Nejlepší je si na namíchání pěstebního substrátu vzít nějakou nádobu, ale je ho možné namíchat i rovnou v květináči. Nejprve jsem si do 3/4 misky na míchání substrátu vsypal čistou, vláknitou rašelinu, ještě nenamokřenou.

2) Příprava substrátu s křemičitým pískem

Každý druh masožravek vyžaduje trochu odlišné složení substrátu. V mém případě se jedná o substrát pro špirlice. Začal jsem do misky přidávat jednotlivé složky, které ke špirlicím patří - rašelina a křemičitý štěrk (další přísady u dalších druhů můžou být např. molitan, křemičitý písek, perlit atd). V mém případě jsem přidal křemičitý písek v poměru 2:1 (2 hrsti rašeliny + 1 hrst křemičitého písku).

3) Míchání substrátu

Když mám takto připraveny všechny jednotlivé složky, nakonec substrát dobře promíchám lžící nebo rukou (prostě tím, čím se Vám to více hodí). Ještě něž začnu sázet nějakou rostlinu, nejprve dám do květináčku připravený, suchý substrát, který nejprve trochu na povrchu umačkám a teprve poté ho dostatečně navlhčím.

Zpět na předcházející stranu